STAROŻYTNI ŚWIĘCI – Jeżeli jest prawdą, że tylko spłodzeni z ducha żyjący w Wieku Ewangelii i przechodzący próbę w tym wieku w celu spłodzenia i narodzenia jako istoty duchowe – jeżeli prawdą jest, że tylko ci spłodzeni z ducha mogą oczekiwać ciał duchowych i duchowego życia – to w takim razie, jak starożytni święci, którzy żyli i umarli przed Wiekiem Ewangelii, mogą otrzymać coś więcej ponad ludzką doskonałość? W jaki sposób mogą oni dostąpić natury duchowej w czasie bądź po skończeniu się Tysiąclecia?

Zmień język

Pytanie (1908) – Jeżeli jest prawdą, że tylko spłodzeni z ducha żyjący w Wieku Ewangelii i przechodzący próbę w tym wieku w celu spłodzenia i narodzenia jako istoty duchowe – jeżeli prawdą jest, że tylko ci spłodzeni z ducha mogą oczekiwać ciał duchowych i duchowego życia – to w takim razie, jak starożytni święci, którzy żyli i umarli przed Wiekiem Ewangelii, mogą otrzymać coś więcej ponad ludzką doskonałość? W jaki sposób mogą oni dostąpić natury duchowej w czasie bądź po skończeniu się Tysiąclecia?

Odpowiedź – Pisząc list do brata Woodwortha około rok temu, przypadkowo wspomniałem coś, co doprowadziło mnie do wniosku, że święci Starego Testamentu otrzymają duchową naturę przy końcu Tysiąclecia. Nie jest to kategoryczne stwierdzenie, ale zdaje mi się, że można tak rozsądnie przypuszczać i zadowala to mój umysł, chociaż może nie zadowoli innych. Nie starałem się kłócić w tej sprawie ani narzucać tego przekonania bratu Woodworthowi, ale podchwycił on tę myśl i w liście, jaki mi napisał, przypadkowo wspomniał o tej sprawie i potem list ten został opublikowany, a ja zapomniałem wykreślić z niego tę część. Mogę teraz powiedzieć, że mam zamiar potraktować ten przedmiot wkrótce w artykule w „The Watch Tower”. Zamierzałem już od jakiegoś czasu to uczynić, ponieważ otrzymałem sporo listów z prośbami o dowody, więc niedługo otrzymacie to w lepszej formie, niż mógłbym wam teraz zaproponować. Mam nadzieję, że to was zadowoli. [11,2]