R0670-2 Rejestracja prawna

Zmień język 

::R0670 : strona 2::

REJESTRACJA PRAWNA

Towarzystwo Traktatowe Strażnica, chociaż już zdziałało wiele i w ręku Boga było motorem w publikowaniu prawdy, wywierając wpływ, jaki jest odczuwalny już po obu stronach Atlantyku, to jeszcze nigdy nie zostało legalnie zarejestrowane. Ani też taki traktat nie był uważany za konieczny przez jego przyjaciół, choć już teraz posiada wszelkie potrzebne uprawnienia dla obecnej pracy, podobnie jak dziewięć dziesiątych innych małych społeczności.

Ale narodził się nowy etap w tej kwestii. Zdaje się możliwie pewne, że wielu świętych będzie znajdować się w ciele przez co najmniej większą część „czasu ucisku” a jeżeli tak, to będzie zapotrzebowanie na druki, traktaty, itd., tak bardzo jak i teraz i możliwe, że będą one bardziej brane pod uwagę w czasie, kiedy sądy Pana są „na ziemi, sprawiedliwości się uczą obywatele okręgu ziemskiego” (Iz. 26:9). Ci, którzy obecnie są szczególnie identyfikowani z pracą nie powinni być ostatnimi „przemienionymi,” gdyż mogłoby to skutkować pewnymi przeszkodami w pracy; ale taką sytuację można wyeliminować poprzez posiadanie stanu prawnego, nadanego przez Akt Stanu (State Charter).

Inna kwestia została także wzięta pod uwagę: Dwoje lub nawet więcej, którzy już wnieśli wkład do funduszy społeczności zasugerowali, że skoro czas nadchodzi i okazje na zarabianie maleją, nie mogą teraz przekazać więcej w tak dużym stopniu, gdyż zagraża to ich ubóstwem i pozostawieniem siebie jako ciężar dla swoich przyjaciół, którzy nie postrzegli by tego jako woli Bożej; jeszcze tylko życzą sobie, aby w jakiś sposób mogli przekazać pieniądze Pana (Jemu poświęcone) na Jego prace. Naturalnie to zasugerowało pomysł, że może być wielu innych o podobnym położeniu i z podobnymi pomysłami. Takie pieniądze albo posiadłość przekazana przez czyjąś „Wolę” do społeczności może okazać się niemożliwym do otrzymania lub dysponowania, bez posiadania aktu prawnego.

Spośród tych wszystkich rozważań uznano za najlepsze starać się o akt założycielski; tak zostało zrobione. Oczekujemy, że będzie on nadany bez opóźnienia, w takim razie dowiecie się więcej o dotyczącej sprawie w naszym kolejnym wydaniu.

====================

— Październik 1884 r. —