R0861-1 Brzask Tysiąclecia

Zmień język 

::R0861 : strona 1::

BRZASK TYSIĄCLECIA

Poprzestaliśmy raczej na powyższej nazwie niż na początkowo proponowanej, czyli Brzask Dnia Tysiąclecia. Z przyjemnością informujemy, że pierwszy tom tej pracy jest już prawie gotowy. Bez wątpienia trafi on do rąk tych, którzy od razu prześlą swoje zamówienia, przed naszym następnym wydaniem. Przesłane do nas zamówienia będą realizowane zgodnie z kolejnością ich otrzymania.

Żałowalibyśmy opóźnienia w stosunku do pierwszej zapowiedzi tej książki, gdyby dało się go uniknąć. Ale teraz widzimy w tym rękę Pana, współdziałającą ku dobremu. Przygotowanie naszego comiesięcznego wydania Strażnicy, wraz z obszerną korespondencją, którą ono zawiera, w połączeniu z innymi niezbędnymi przywilejami i obowiązkami, z konieczności ograniczyły czas potrzebny na przygotowanie książki, a plan, który początkowo proponowaliśmy, aby poszczególne tematy opracowywali różni bracia, wkrótce okazał się z różnych powodów całkowicie niewykonalny.

Poza tym i przede wszystkim stwierdziliśmy, że tematyka wykracza daleko poza nasze kalkulacje. Wkrótce okazało się, że jeden tom byłby zbyt obszerny, a stopniowo i to, że dwa tomy nie przedstawią właściwie tego, co było naszym pragnieniem. W konsekwencji ustaliliśmy plan, który, jak wierzymy, spotka się z aprobatą wszystkich naszych przyjaciół, a mianowicie: opracujemy kilka tomów dzieła, choć nie możemy jeszcze jednoznacznie powiedzieć, ilu. Pierwszy tom, który jest już prawie gotowy, zajmie się wyłącznie „Planem Wieków”, drugi czasami i porami w Piśmie Świętym, a następne tomy zostaną zapowiedziane w późniejszym terminie.

Tom I zawiera szesnaście rozdziałów i jest zgrabnym woluminem, składającym się z 351 stron oprawionych w płótno. Cena tej pozycji to jeden dolar, ale dostarczymy Tom I wraz z roczną prenumeratą Strażnicy za jednego dolara i dwadzieścia pięć centów albo – co stanowi tę samą cenę – obciążymy obecnych abonentów kwotą siedemdziesięciu pięciu centów – opłata pocztowa uiszczona zostanie przez nas z góry.

Wierzymy, że będzie to książka, którą każdy będzie chciał nie tylko sam przeczytać, ale którą zechce pożyczyć, być może bardziej niż którykolwiek z kolejnych tomów. Podejmuje ona tematykę w takim ujęciu, że głęboko zainteresuje osoby skłonne do sceptycyzmu oraz poprowadzi krok po kroku przez zagadnienia w takiej kolejności, jaką uważamy za najlepszą, aby ujawnić prawdę tak, by jej poszukiwacz się nie potykał. Powierzamy tę pracę opiece Pana i wam jako Jego szafarzom. Niech będzie ona tak wiernie wykorzystana, aby w waszych sercach i sercach waszych bliźnich utorować drogę dla następnego tomu, gdy będzie on już gotowy – co nie potrwa tak długo, jak czekaliście na ten – prawdopodobnie niecały rok. Niech ta książka będzie w waszych rękach narzędziem dostarczonym przez Boga, dzięki któremu będziecie mogli służyć Mu i Go czcić oraz błogosławić Jego dzieci dookoła siebie wiedzą o Jego chwalebnym planie.

Możemy zauważyć, że jeśli dochód ze sprzedaży tego tomu przekroczy jego koszt, to taka nadwyżka nadal będzie służyć Panu i przyczyni się do dalszego szerzenia prawdy i chwalenia

::R0861 : strona 1::

Jego imienia.

Aby uniknąć błędów, ponownie podamy cenę obj. I. Świt Tysiąclecia:
Jedna kopia,………………………. $1.00
Jeden egzemplarz i jeden Z.W.T. abonament, 1,25
Jeden egzemplarz dla tych, którzy już są subskrybentami, 0,75
Cztery kopie i jedna subskrypcja Tower, 3.00
Siedem kopii ” ” ” 5,00
Piętnaście egzemplarzy ” ” ” 10.00

Powyższe obejmuje opłaconą przez nas opłatę pocztową lub ekspresową. Pamiętaj, aby wysłać swój pełny adres bardzo czytelnie. Jeśli zamawiasz tylko jedną lub dwie kopie, wyślij tylko swój adres pocztowy; ale gdy zamawiasz więcej, podaj najbliższe biuro ekspresowe, a także pocztę, którą możemy wysłać najtańszym sposobem.

Ci, którzy przy pierwszym ogłoszeniu przysłali 50 centów jako cenę, nie muszą przesyłać niczego dodatkowego. W pierwszej kolejności zrealizujemy ich zamówienia.

=====================

— Lipiec 1886 r. —