R0868-1 Brzask Tysiąclecia

Zmień język 

::R0868 : strona 1::

BRZASK TYSIĄCLECIA

Jesteśmy teraz przygotowani do realizacji największych lub najmniejszych zamówień na tom I Brzasku. Wydaliśmy 4500 egzemplarzy w oprawie płóciennej, ładnie wytłoczonej i wierzymy, że jej wygląd zewnętrzny spotka się z Waszą aprobatą. I choć jesteśmy subtelni w kwestii wychwalania swoich własnych wysiłków, aby przedstawić chwalebny Boski plan, z całą pewnością i skromnością możemy powiedzieć, że wierzymy, iż treść będzie dla was bardzo interesująca i bardzo pożyteczna. Książka przedstawia Plan Wieków w znacznie pełniejszy i bardziej powiązany sposób, niż było to możliwe na łamach Strażnicy. Jeśli jej przeczytanie przyniesie ci dziesiątą część błogosławieństwa, jakim była ona dla autora, i tak będzie to wiele.

Niektórzy bez wątpienia będą żałować, że dowody czasowe i opracowanie Objawienia nie są częścią treści tego tomu, ale nie wątpimy, że wasz osąd jest zgodny z naszym, iż najlepiej nie próbować zmieścić zbyt dużo w jednym tomie; że lepiej jest zająć się tematem dokładniej, niż można to zrobić w jednym lub dwóch, nawet dużych, tomach. Następny tom, będący w przygotowaniu, będzie dotyczył czasów i pór w Piśmie Świętym.

Wielką zaletą obecnego układu jest to, że jeśli pożyczycie książkę znajomym lub sąsiadom do przeczytania, zerkając na nią, nie będą się „dławić” i „gorszyć” datami i liczbami, których wartości i potrzeby z początku nie widzą. Studiowanie proroctw, zwłaszcza proroctw czasowych, zaczęło być uważane za wyłączny przywilej denominacji zwanej „Drugimi Adwentystami”, a ich brak zrozumienia „planu” oraz zamierzonej i potrzebnej funkcji proroctw czasowych, odnoszących się do tego planu, sprawił, że temat stał się dla wielu nie do przyjęcia. Dlatego częścią naszego obowiązku jest być „mądrym” (Mat. 10:16) i nie powodować zgorszenia naszego brata z powodu podawanego przez nas „pokarmu”. Kiedy Tom I – „Plan Wieków” – plan zbawienia – zostanie dokładnie przetrawiony, wówczas ci, którzy go docenią, będą przygotowani i będą niecierpliwie czekać na Tom II – „Czasy i pory”.

Podajemy cenę obj. I. jak następuje:

Jedna kopia,………………………. $1.00
Jeden egzemplarz i jeden Z.W.T. abonament, 1,25
Jeden egzemplarz dla tych, którzy już są subskrybentami, 0,75
Cztery kopie i jedna subskrypcja Tower, 3.00
Siedem kopii ” ” ” 5,00
Piętnaście egzemplarzy” ” ” ”10.00

Ceny te obejmują opłaconą przez nas przesyłkę pocztową lub ekspresową. Przy zamówieniu upewnij się, że Twój adres jest pełny i bardzo czytelny. Zamawiając cztery lub więcej egzemplarzy, podaj swoje biuro ekspresowe oraz pocztę, którą możemy wysłać najtańszym sposobem.

====================

— Sierpień 1886 r. —