R5579-347 Świąteczne upominki

Zmień język 

::R5579 : strona 347::

ŚWIĄTECZNE UPOMINKI

W PEWNYM sensie nasze prezenty powinny zawsze reprezentować nas samych. Wszyscy, którzy uznają się za Nowe Stworzenia, powinni o tym pamiętać w tym okresie roku. Niniejszym krótkim zawiadomieniem na nowo przypominamy, jakie publikacje posiadamy w naszych zasobach, oprócz naszych głównych zapasów Biblii i pomocy do studiowania Biblii, wymienionych na odwrotnej stronie tej karty.

Wykłady Pisma Świętego. Wydanie na papierze biblijnym typu India, delikatna selskinowa oprawa, złote krawędzie, lekkie, niewielkich rozmiarów, piękne; $4,80 (1L).*


* W nawiasach jest podana cena w przeliczeniu na walutę brytyjską, jaka obowiązywała w czasach Pastora Russella.


Wykłady Pisma Świętego. Oprawa skórzana typu Morocco, twarda okładka, pozłacane brzegi, lecz na takim samym papierze jak zwykła edycja płócienna, publikacja odpowiednia do biblioteki; $3.60 (15s) za sześć tomów, przesyłka opłacona.

Wykłady, Tom I, z dodatkowym rozdziałem o Piramidzie. Ta specjalna edycja jest bardzo odpowiednia do zaprezentowania niezainteresowanym przyjaciołom. Lektura rozdziału o Piramidzie rozbudziła już zainteresowanie wielu czytelników. Polecamy ten Tom na prezent. Przesyłka opłacona, cena 50¢ (2s 1d), a w celu zwiększenia rozpowszechnienia publikacji dziesięć egzemplarzy za $2.50 (10s 10d).

Scenariusz Fotodramy Stworzenia. Dziewięćdziesiąt sześć krótkich, zwięzłych wykładów na temat Dramy Stworzenia może być dostarczone w drukowanej formie w 4 formatach:

(1) Bezpłatne wydanie z pojedynczym obrazkiem na każdej karcie.

(2) Wydanie broszurowe zawierające czterokrotnie więcej ilustracji. Cena: 10¢ za każdą część; komplet 3 części za 25¢ – w tym opłata pocztowa.

(3) Takie samo wydanie w płóciennej oprawie, komplet w jednej okładce w cenie 50¢, w tym opłata pocztowa.

(4) Takie samo wydanie de luxe, pozłacane krawędzie, cieńszy papier, $1 za egzemplarz, w tym opłata pocztowa.

Ta publikacja powinna znaleźć się w każdym domu. Zawarte w niej lekcje stanowią najlepsze źródło rozrywki i są pouczające zarówno dla starszych i młodszych. Opracowanie to nie ma sobie równego.

Każde miejsce, gdzie pokazano Dramę, powinno stać się doskonałym polem do kolportowania wspomnianych powyżej wydań Scenariusza. Ceny w ilości 100 egzemplarzy, transportem towarowym lub ekspresem, koszt przesyłki opłacony – w wysokości połowy wyżej wymienionych stawek detalicznych.

Zbory, które łączą swoje zamówienia, są uprawnione do stawek kolporterskich w przypadku ilościowo podobnych zamówień.

Wiersze Brzasku. Niemal trzysta przepięknych wierszy podzielonych tematycznie, będących dokładnie tym, co każdy powinien mieć przy sobie w każdej wolnej chwili. Ich pobudzająca duchowo wartość jest nieoceniona. Mogą być docenione przez wszystkich Chrześcijan, choć oczywiście szczególnie przez tych, którzy znają Teraźniejszą Prawdę. Przesyłka opłacona, w płóciennej oprawie za 25¢ (1s); w oprawie skórzanej – 50¢ (2s 1d).

In the Garden of the Lord (W ogrodzie Pana – przyp. tłum.). Ta niewielka broszura to jeden z najlepszych poematów napisanych przez Siostrę Seibert. Zawiera szesnaście kolorowych ilustracji i obejmuje dwadzieścia cztery strony. Przesyłka opłacona, 6¢ (3d) za sztukę, za tuzin 65¢ (2s 8d).

Wybór kart z Rocznym Godłem dla przystrojenia domu i duchowego pokrzepienia:

Pakiet Mz – zawiera piętnaście małych kart z różnymi tekstami, przesyłka opłacona, 50¢ (2s 1d).

Sygnatura Ma – zawiera piętnaście małych i sześć trochę większych rozmiarowo kart, $1 (4s 2d).

Sygnatura Mc – zawiera sześć małych kart i sześć kart średniego rozmiaru, $1 (4s 2d).

Sygnatura Me – zawiera dwie duże i dwie średnie karty, $1 (4s 2d).

W przypadku wysyłki kart o wartości $5 (L1 10d) na jeden adres, oszczędność w opakowaniu i ekspresowej przesyłce wyniesie 50¢, obniżając cenę do $4.50 (18s 9d). Zamówienie jedynie na podstawie sygnatury.

Pocztówki. Różne motta i wzory, 15¢ (7-1/2d) za tuzin; dwa tuziny – 25¢ (1s 1/2d); 100 sztuk za $1 (4s 2d).

Karty do zapamiętywania tekstów. Mamy dwa różne zestawy – zestaw nr 1 i zestaw nr 2. Kolory kart wskazują na tematykę. Dla przykładu kolor purpurowy reprezentuje królewskość i Królestwo, granatowy reprezentuje krew odkupienia itd. Po jednej stronie kart znajdują się teksty stosownie do koloru. Na odwrotnej stronie kart zacytowane jest miejsce, gdzie dany tekst się znajduje. Pakowane po pięćdziesiąt kart, 25¢ (1s 1d) za zestaw, przesyłka opłacona. Karty te mogą być używane indywidualnie lub w towarzystwie przyjaciół. W zamierzeniu karty mają pomóc w zapamiętaniu tekstu i odnośnika do miejsca jego zapisu. Wiele osób uznało je za bardzo przydatne.

Jerozolimskie pamiątki z drewna oliwnego. Brat Russell dokonał zakupu pewnej ich ilości przy okazji swojej ostatniej wizyty w Jerozolimie. Nadal pozostała nam pewna ilość przycisków do papieru, wykonanych z pięknie polerowanego drewna oliwnego. Przesyłka opłacona. 10¢ (5d) za sztukę. W dużych ilościach – 80¢ (3s 4d) za tuzin.

Piszcie swoje listy oraz poprawny adres pocztowy bardzo wyraźnie; podajcie również adres najbliższej ekspresowej firmy wysyłkowej.

Zapisujcie zamówienia na osobnej kartce, dołączonej do listu. Jeśli odpowiadacie na list oznakowany jako Plik A, Plik R, lub w jeszcze inny sposób, zaznaczcie to w pierwszym akapicie swojego listu.

====================

— 15 listopada 1914 r. —