R5798-334 Świąteczne upominki

Zmień język 

::R5798 : strona 334::

ŚWIĄTECZNE UPOMINKI

W TYM roku wcześniej niż zwykle publikujemy listę naszych zasobów, które są stosowne na świąteczne prezenty. Tym, którzy mieszkają daleko, nasza publikacja pozostawi wystarczająco dużo czasu na wysłanie nam zamówień i odpowiednio wczesną ich realizację, aby uniknąć pośpiechu i przeciążenia poczty w tygodniach, które bezpośrednio poprzedzają Boże Narodzenie. Będzie to wygodne także dla nas. Ci, którzy mieszkają w pobliżu, również dobrze postąpią, wysyłając zamówienia wcześniej.

Jako pochodzące od Nowych Stworzeń w Chrystusie, nasze prezenty powinny reprezentować nas samych i wierzymy, że poniższa lista w dużym stopniu spełni ten wymóg. Ceny są niskie – pokrywają jedynie koszty.

Wykłady Pisma Świętego. Wydanie na papierze biblijnym typu India, oprawa z cienkiej foczej skóry, złote krawędzie, lekkie, niewielkich rozmiarów, piękne; $4.80 (1L)* za komplet; w płóciennym kartonie – $5 (1L 10d).


*Nawiasy zawierają cenę w walucie brytyjskiej z czasów Pastora Russella – przyp. tłum.


Wykłady Pisma Świętego. Oprawa skórzana typu Morocco, twarda okładka, pozłacane brzegi, lecz na takim samym papierze jak zwykła edycja płócienna, publikacja odpowiednia do biblioteki; $3.60 (15s) za sześć tomów, przesyłka wliczona.

Wykłady, Tom I, z dodatkowym rozdziałem o Piramidzie. Ta specjalna edycja jest bardzo odpowiednia do zaprezentowania niezainteresowanym przyjaciołom. Lektura rozdziału o Piramidzie rozbudziła już zainteresowanie wielu czytelników. Ilustracja Wielkiej Piramidy na okładce została wytłoczona i pozłocona. Polecamy ten Tom na prezent. Przesyłka wliczona, cena 50¢ (2s 1d), a w celu zwiększenia rozpowszechnienia publikacji dziesięć egzemplarzy za $2.50 (10s 10d).

Scenariusz Fotodramy Stworzenia. Dziewięćdziesiąt sześć krótkich, zwięzłych wykładów na temat Dramatu Stworzenia może być dostarczone w drukowanej formie w następującym wydaniu:

W JĘZYKU ANGIELSKIM
*Oprawa De Luxe, złote krawędzie, wytłaczana, 400 ilustracji………………………..$1.00, przesyłka wliczona
Oprawa płócienna, oksydowane krawędzie, wytłaczana, 400 ilustracji ………………$0.50
*Oprawa papierowa, komplet trzech broszurek; za zestaw…….$0.25


*Dotyczy edycji De Luxe i edycji papierowej anglojęzycznej wersji Scenariusza, oferujemy obecnie wszystkim, Sekretarzom Zborów lub innym, dwie kopie za cenę jednej oraz dziesięć zestawów edycji papierowej (30 Części) za $1, przesyłka wliczona. Przekażcie je w ręce czytelników.


Wydanie gazetowe w 4 częściach………………………BEZPŁATNE
W JĘZYKU HISZPAŃSKIM, WŁOSKIM, GRECKIM, POLSKIM, ARMEŃSKIM:
Oprawa płócienna, komplet………………………………………………$0.25
Oprawa papierowa, komplet………………………………………………$0.15
Wydanie gazetowe, 3 części, 2 centy za egzemplarz; za zestaw……$0.05

W JĘZYKU NIEMIECKIM I FIŃSKIM (błyszczący papier, wytłaczany, jak w wyd. angielskim)
Oprawa De Luxe, złote krawędzie (tylko po fińsku)……………………$1.00
Oprawa płócienna, czerwone krawędzie (po niemiecku i fińsku)…….$0.50; przesyłka wliczona
Oprawa papierowa w 3 częściach (po fińsku); za zestaw…………….$0.25
Oprawa papierowa, komplet (po niemiecku)……………………………$0.25
Wydanie gazetowe (po fińsku), w 4 Częściach, 2¢ za egzemplarz; za zestaw………$0.05
” ” (po niemiecku – za pośrednictwem poczty niemieckiej)……………$0.05
W JĘZYKU SZWEDZKIM: Wydanie gazetowe tylko; 2c za egzemplarz; za zestaw…$0.05

Kolporterzy i Sekretarze Zborów mogą odliczyć połowę z powyższych cen, jeśli przesyłka jest zamówiona za pobraniem.

Wiersze Brzasku. Niemal trzysta przepięknych wierszy, podzielonych tematycznie, będących dokładnie tym, co każdy powinien mieć pod ręką w wolnej chwili. Ich pobudzająca duchowo wartość jest nieoceniona. Mogą być docenione przez wszystkich Chrześcijan, choć oczywiście szczególnie przez tych, którzy znają Teraźniejszą Prawdę. Przesyłka wliczona, w płóciennej oprawie za 25¢ (1s); karatol, czerwone krawędzie – 35¢ (1s 6d); oprawa skórzana, złote krawędzie – 50¢ (2s 1d). Obecnie na składzie posiadamy wydanie w płóciennej oprawie; wydania w oprawie typu karatol i skórzanej będą gotowe około 15 grudnia.

In the Garden of the Lord (W ogrodzie Pana – przyp. tłum.). Ta niewielka broszura to jeden z najlepszych poematów napisanych przez Siostrę Seibert. Zawiera szesnaście kolorowych ilustracji i obejmuje dwadzieścia cztery strony. Przesyłka wliczona, 6¢ (3d) za sztukę, za tuzin – 65¢ (2s 8d).

Wybór kart z Rocznym Godłem dla przystrojenia domu i duchowego pokrzepienia:

Opakowanie Ma – dziesięć kart małych i średnich, przesyłka wliczona, 50¢

Sygnatura Mb – osiem średnich kart, $1.

Sygnatura Mc – dwie duże i dwie średnie karty, $1.

W przypadku wysyłki kart o wartości $5 pod jeden adres, oszczędność w opakowaniu i ekspresowej przesyłce wyniesie 50¢ obniżając cenę do $4.50. Zamówienie jedynie na podstawie sygnatury.

Pocztówki. Różne motta i wzory, 15¢ (7 ‒ 1/2d) za tuzin; dwa tuziny – 25¢ (1s 1/2d), 100 sztuk za $1.

Karty do zapamiętywania Pisma Świętego. Mamy dwa różne zestawy – zestaw nr 1 i zestaw nr 2. Kolory kart wskazują na tematykę. Dla przykładu purpurowy reprezentuje królewskość i Królestwo, ciemnoczerwony reprezentuje krew odkupienia itd. Po jednej stronie kart znajdują się teksty stosownie do koloru. Na odwrotnej stronie kart zacytowane jest miejsce, gdzie dany tekst się znajduje. Takie karty mogą być używane indywidualnie lub w towarzystwie przyjaciół. W zamierzeniu karty mają pomóc w zapamiętaniu tekstu i odnośnika do miejsca jego zapisu. Wiele osób uznało je za bardzo przydatne. Pakowane po pięćdziesiąt kart, 25¢ (1s 1d) za zestaw, przesyłka wliczona.

Piszcie swoje listy oraz poprawny adres pocztowy bardzo wyraźnie; podajcie również adres najbliższej placówki pocztowej i firmy wysyłkowej.

Zapisujcie zamówienia na osobnej kartce, dołączonej do listu. Jeśli odpowiadacie na list oznakowany jako Plik A, Plik R, lub w jeszcze inny sposób, zaznaczcie to w pierwszym akapicie swojego listu.

Wszystkie czeki, przelewy, przekazy pieniężne itd., powinny być kierowane na adres TOWARZYSTWA BIBLII I TRAKTATÓW „STRAŻNICA”. Od powyższej reguły nie ma wyjątków.

Przestrzeganie tych prostych zaleceń pozwoli uniknąć opóźnień.

====================

— 1 listopada 1915 r. —