R5882-111 Interesujące listy

Zmień język 

::R5882 : strona 111::

INTERESUJĄCE LISTY

DRAMA JAKO PUNKT ZWROTNY ŻYCIA

DROGI PASTORZE RUSSELL: —

Kilka miesięcy temu zaciekawiło nas, co oznacza Fotodrama Stworzenia PASTORA RUSSELLA, którą zobaczyliśmy na plakacie informującym, że ta Drama* odwiedzi nasze miasto. Jedynym sposobem, aby zaspokoić naszą ciekawość, było pójście i obejrzenie. I teraz piszę, aby Ci powiedzieć – niech Bóg Cię błogosławi, że ta pierwsza wizyta na Twojej Dramie była punktem zwrotnym w moim życiu. A w zasadzie powinienem powiedzieć punktem zwrotnym w moim poznaniu Biblii, ponieważ zawsze starałem się postępować prawidłowo i nigdy nie czynić niczego złego.


* Fotodrama Stworzenia była wyświetlana w 4 częściach po 2 godziny każda. Drama była skróconą wersją Fotodramy Stworzenia – przyp. tłum.


Teraz wyraźnie widzę, że Biblia została napisana językiem symbolicznym, który miał być wyjaśniony w „słusznym czasie”. Drogi Pastorze odkąd zacząłem studiować Twoje nauki, wydaje mi się, że prawie mógłbym wygłosić kazanie. To cudowne, jak jasne są Twoje Wykłady Pisma Świętego!

Obejrzeliśmy całą Dramę, a na część III i IV udaliśmy się dwukrotnie. Chętnie zobaczylibyśmy całość raz jeszcze. Jakiś czas po pokazie Dramy odwiedził nas Kolporter i moja matka kupiła sześć tomów Wykładów i zaprenumerowała Strażnicę. Mogę szczerze powiedzieć, że każda wolna chwila, którą mam, jest mądrze spędzona. Uważam, że Twój pogląd na Wielką Piramidę jest doskonały. Z Twoich kazań najbardziej podoba mi się Walka Armagedonu i chętnie nabyłbym większą ilość egzemplarzy, aby je rozdysponować.

Podziwiam jasny sposób, w jaki wyjaśniasz trudny tekst! Gdy sam czytam Biblię, znajduję mnóstwo trudnych wersetów. Szukam wyjaśnień w Twoich Wykładach i kiedy zamykam książkę, dziękuję Ci, że choć jesteś tak daleko, to pomagasz mi, bo inaczej byłbym „zagubiony” w obu znaczeniach tego słowa!

Teraz jednak drogi Pastorze stoję w obliczu problemu, ale jestem przekonany, że mi pomożesz. Jak wiesz, czeka mnie obowiązkowa służba wojskowa. Mam siedemnaście lat, i jeśli konflikt się nie zakończy, zanim ukończę dziewiętnaście lat, czuję, że wolałbym zostać rozstrzelany jako „zdrajca”, niż sprzeciwić się Bożemu przykazaniu. Czy jest jakiś sposób obrony naszych bliskich bez popełniania morderstwa? Jestem bardzo zakłopotany, ale pragnę uczynić to, co jest właściwe. Postąpię zgodnie z Twoją radą, ponieważ jestem dogłębnie przekonany, że Bóg używa Cię do pouczania tych, którzy chcą się uczyć. W nadziei, że nie zająłem Ci zbyt wiele czasu,

pozostaję Twój w Jezusie, TALBOT B. ELSTON – Anglia.

ODPOWIEDŹ

DROGI BRACIE: —

Cieszymy się, gdy dowiadujemy się, że Prawda jest rozpowszechniana w każdym kierunku i że Pan używa wszędzie poświęconych talentów Swoich sług do pieczętowania Swoich świętych na ich czołach – intelektualnie – Obj. 7:1-3.

Cieszymy się, że w pełni zgadzasz się z tym, co ostatnio pisaliśmy w Strażnicy, że poświęcony lud Boży nie może okazywać żadnego zainteresowania wojną. Jeśli moglibyśmy znaleźć jakieś usprawiedliwienie dla przemocy i przelewu krwi, to jedynie w obronie rodziny. Jednak Biblia nie ustanawia praw dla świata, a jedynie dla poświęconego ludu Bożego. Dla nich obowiązujące są słowa i przykład Mistrza, które zdają się nauczać, że chociaż mogą oni powoływać się na wszelką ochronę prawną, zabarykadować swoje domy przed nieprzyjacielem itp., to jednak święci nie powinni być skłonni do odbierania życia innym – nawet w samoobronie. Trzeba jednak powiedzieć, że byłby to bardzo trudny sprawdzian dla prawie wszystkich z nich – WYDAWCA.

ZIARNO ZASIANE NA DOBREJ ZIEMI

DROGI BRACIE RUSSELL: —

Nie możemy już dłużej czekać, aby powiedzieć Ci, jak bardzo jesteśmy zadowoleni i wdzięczni, że mamy zaszczyt zwrócić się do Ciebie w ten sposób. Zrozumieliśmy Prawdę i poświęciliśmy się około trzy miesiące temu. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za przyjęcie nas przez naszego drogiego Odkupiciela.

Mieszkając w odosobnionym miejscu, kupiliśmy samochód i zaczęliśmy rozprowadzać Miesięcznik Studentów Biblii wśród rolników w tej okolicy. Wcześniej wydawaliśmy świadectwo, wypożyczaliśmy tomy itp., i wkrótce zaczęliśmy odczuwać narastający sprzeciw. Wysłaliśmy listy o odejściu do pastora kościoła metodystów, który był naszym domem. Następnie wynajęliśmy salę, prosząc jednego z braci z Toronto, aby przemawiał i to uczynił. Zebrało się ponad stu dorosłych, z których dziewięciu podało swoje nazwiska, aby uzyskać więcej literatury.

Jesteśmy szczęśliwi, mogąc poinformować, że jedna droga siostra poznała Prawdę i poświęciła się, jako rezultat naszej pracy. Nie trzeba dodawać, że miejscowi pastorzy są bardzo zawzięci w stosunku do nas. Próbowali na wszelkie sposoby zapobiec opisanemu wyżej spotkaniu. Właściciel sali uczestniczył jednak w spotkaniu, kupił sześć tomów i zapewnia nas, że możemy wynajmować salę, kiedy tylko zechcemy.

Nasz były pastor kontynuuje swoje prześladowania, ale Pan jest z nami, zachowując nas cichymi w duchu. Nie spotkaliśmy żadnego z braci w Prawdzie aż do Twojej ostatniej wizyty w Toronto, kiedy to przejechaliśmy dziewięćdziesiąt mil, aby wysłuchać Twojego kazania. Chętnie przyjmowaliśmy Twoje słowa, ponieważ nasze serca były głodne społeczności z braćmi. Chcielibyśmy, abyś zapisał nasze imiona jako tych, którzy złożyli ślub. Staramy się żyć zgodnie z jego wymogami, uważając go za pomoc, podobnie jak książkę Niebiańska Manna.

Załączamy zamówienie na ulotki do rozprowadzania, a także „dziesięcinę” na rzecz tej dobrej pracy. Bardzo Cię miłujemy, drogi Bracie, jako naszego pastora i modlimy się codziennie, aby Pan nadal błogosławił Twoje wysiłki w Jego sprawie. Będziemy wdzięczni za Twoje modlitwy za nami. Jeśli możesz poświęcić swój czas, aby napisać do nas kilka słów, będziemy za nie bardzo wdzięczni.

Wierny brat i siostra w Chrystusie,

GEO. C. i LAURA M. FORTHERGILL − Ontario.

====================

— 1 kwietnia 1916 r. —

Jeżeli zauważyłeś błąd w pisowni, powiadom nas poprzez zaznaczenie tego fragmentu tekstu i przyciśnięcie Ctrl+Enter.