R5914-189 Letnie konwencje badaczy biblijnych

Zmień język 

:: R5914: strona 189 ::

LETNIE KONWENCJE BADACZY BIBLIJNYCH

NA to lato zaplanowaliśmy rozbudowany plan Konwencji. Zwyczaj spędzania kilku dni na wakacjach, każdego lata, staje się powszechny. Badacze Pisma Świętego szczególnie cieszą się z wakacji, gdy mogą je spędzić w chrześcijańskiej społeczności, budując się nawzajem w najświętszej wierze oraz owocach i łaskach Ducha Świętego. Stosowana niegdyś metoda organizowania jednej lub dwóch konwencji w okresie letnim okazała się niezadowalająca z dwóch powodów:

(1) W przypadku, gdy trzeba było pokonać duże odległości, wiązało się to ze zbyt dużym nakładem czasu i pieniędzy.

(2) Kiedy konwencja jest zbyt duża, to społeczność nie jest tak korzystna – możliwości poznania się itp. są tym mniejsze im większa konwencja.

Wierzymy, że dokonaliśmy dobrego wyboru lokalizacji na konwencje w miejscach, gdzie jest najwięcej Badaczy Pisma Świętego. Terminy konwencji ogłaszamy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby można było odpowiednio zaplanować wakacje. Koszt zakwaterowania za jedną noc będzie wynosił około pięćdziesięciu centów, a posiłki każdy będzie mógł zamówić zgodnie z własnym apetytem, portfelem i pragnieniem. Aby wziąć udział, należy skontaktować się z sekretarzem Konwencji, w której chce się wziąć udział, podając liczbę osób ze Zboru, mężczyzn i kobiet jako uczestników. Jeśli będzie ktoś czarnoskóry, należy o tym wspomnieć.

W przeszłości pojawiały się kłopoty z tego powodu, że za zarezerwowane miejsca nie wpłacano zaliczki, dlatego ani właściciel hotelu, ani gość nie uważali rezerwacji za całkowicie wiążące. W rezultacie czasami hotelarz wynajmował pokój, komuś innemu, a czasami gość nocował gdzieś indziej, lekceważąc rezerwację. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się temu zaradzić, bo w przypadku każdej rezerwacji, wymagana jest wpłata zaliczki w wysokości jednego dolara. Jeden dolar zostanie wpłacony na konto hotelarza w imieniu uczestnika wraz z potwierdzającym pokwitowaniem. Ufamy, że w ten sposób unikniemy kłopotów doświadczanych w przeszłości i wszyscy będą zadowoleni. Nasi przedstawiciele będą odwiedzać i sprawdzać przydzielone pokoje oceniając ich czystość i przydatność oraz, jak tylko potrafią, będą pomagać przybywającym Braciom i Siostrom. Nalegamy, aby wysyłając jednego dolara za każdą osobę, określić swoje preferencje, co do zakwaterowania – pamiętając oczywiście, że pokój za pięćdziesiąt centów nie będzie tak wygodny, jak pokój za pięć dolarów. Nasza lista konwencyjna jest, jak sądzimy, prawie kompletna i przedstawia się następująco:

KONWENCJA W ST. LOUIS – 22-25 CZERWCA

St. Louis będzie centralnym punktem konwencyjnym dla wielu Badaczy Pisma Świętego. Tamtejsi Bracia wynajęli Princess Theatre, który jest uznawany za bardzo dobre miejsce. Odbędą się tam wszystkie Zebrania Konwencyjne – popołudnia będą poświęcone FOTORADAMIE STWORZENIA. Brat Russell będzie obecny na zakończeniu

:: R5914: strona 190 ::

Konwencji. Wygłosi on wykład zatytułowany „Świat w ogniu” w Odeon Theatre w niedzielę 25 czerwca o godz. 20.

Według programu obecni będą następujący bracia pielgrzymi: R.H. Hirsh, George Draper, R.L. Robie, R.O. Hadley, W.M. Batterson, A.J. Eshleman, Przewodniczący Menta Sturgeon. Aby uzyskać wszelkie informacje o zakwaterowaniu, prosimy pisać na adres J.H. HOEVELER, 6126 Waterman Ave., St. Louis, Mo.

KONWENCJA W SIOUX CITY – 6-9 LIPCA

Badacze Pisma Świętego otrzymali wspaniałe zaproszenie na spotkanie w Sioux City w stanie Iowa. Jesteśmy pewni, że zostaniemy serdecznie przyjęci przez Badaczy Pisma Świętego, mieszkańców i władze. Do naszej dyspozycji oddano wspaniałą Aulę. Mamy wszelkie powody, aby spodziewać się wspaniałej duchowej społeczności, a także fizycznej wygody. Następujący Bracia Pielgrzymi będą obecni: I.F. Hoskins, W.F. Hudgings, J.P. MacPherson, T.P. Yates, L.F. Zink, B.M. Rice, A.P. Walker, Przewodniczący A.I. Ritchie. W sprawie zakwaterowania prosimy zwracać się do A.J. Strite, 1422 W. 5th St.

KONWENCJA W NEWPORT– 9-16 LIPCA

Władze tego starego i dostojnego Place of Rhode Island oddało do dyspozycji naszego Towarzystwa doskonałe zaplecze Auli, umożliwiając, każdego popołudnia, przygotowanie pokazu FOTODRAMY STWORZENIA. Ponieważ Newport jest położone centralnie dla dużej ilości osób, dlatego spodziewamy się dużej frekwencji. Następujący Bracia Pielgrzymi są zaplanowani do wygłoszenia wykładów: R.H. Barber, P.S.L. Johnson, A.H. MacMillan, E.F. Crist, R.G. Jolly, F.C. Detwiler, C.J. Woodworth, H.C. Rockwell, Edward Hazlett, R.J. Martin i W.E. Van Amburgh jako Przewodniczący. Informacja o noclegach pod adresem: Anna R. Calvert, Newport, R.I.

KONWENCJA W NORFOLK – 22-30 LIPCA

Chociaż Norfolk w stanie Wirginia jest miastem południowym, to też ochładzane jest przez wiatr od strony oceanu. Jesteśmy przekonani, że jest to bardzo odpowiednie miejsce dla naszej Konwencji. Ci, którzy pragną udać się trochę dalej, to Virginia Beach znajduje się w pobliżu Norfolk. Old Point Comfort również jest blisko położone. Następujący Bracia Pielgrzymi będą obecni: J.D. Wright, Alexander Graham, W.J. Thorn, F.W. Plaenker, F.H. Mendel, J.A. Meggison, A.E. Burgess i Przewodniczący J.A. Baeuerlein. Informacja o noclegach pod adresem: P.L. Derring, 216 12th St.

KONWENCJA W NIAGARA FALLS – 19-22 SIERPNIA

Konwencja w Niagara Falls będzie bardzo dogodna dla Braci z Kanady, podobnie jak dla niektórych z Nowego Jorku, Pensylwanii i Ohio. Przewiduje się bardzo ciekawą Konwencję. Następujący Bracia Pielgrzymi będą przemawiać: W.M. Wise, J.F. Emerson, P.E. Thomson, T.R. Hilbish. Przewodniczący J.F. Stephenson. Informacja o noclegach pod adresem: A. Fossberry, 727 Pine Ave.

KONWENCJA W NASHVILLE – 24-27 SIERPNIA

Badacze Pisma Świętego zostali bardzo serdecznie zaproszeni przez władze miejskie i stanowe do zorganizowania Konwencji w Nashville w stanie Tennessee, która, jak sądzimy, będzie centralnym punktem dla wielu osób. Można się spodziewać, co najmniej tysiąca osób. Informacje dotyczące zakwaterowania pod adresem M.E. Confehr, 2124 Achlen Ave.

KONWENCJA W LONG BEACH – 2-10 WRZEŚNIA

Long Beach w Kalifornii położone jest na przedmieściach Los Angeles. Jesteśmy przekonani, że jest to wspaniałe miejsce na konwencje i dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wygodę dla wszystkich obecnych Badaczy Pisma Świętego. Za organizacje odpowiada zbór w Los Angeles. Adres F.P. Sherman, 206 Hamlet St.

KONWENCJA W SEATTLE – 14-17 WRZEŚNIA

Seattle w stanie Waszyngton jest piękne i dogodnie położone dla wielu osób. Wielu naszych kanadyjskich przyjaciół bez wątpienia przyjedzie z Vancouver, ze stanu Wiktorii itp. Inni delegaci przyjadą z Spokane, Tacoma, Portland itd. Ufamy, że czas spędzony w promieniach łaski naszego Pana będzie szczęśliwy. Adres dotyczący zakwaterowania: F.A. Acheson, 1009 8th Ave.

KONWENCJA W MILWAUKEE – 16-24 WRZEŚNIA

Milwaukee, w Wisconsin, twierdzi, że ma pewne szczególne zalety, jako miasto konwencyjne i jest centralnie położone dla większości przyjaciół w Prawdzie. Można do niego dotrzeć zarówno koleją, jak i statkiem parowym płynąc z Chicago i innych miejsc położonych w pobliżu jeziora Michigan. Należy się spodziewać, że w ciągu ośmiu dni cała FOTODRAMA STWORZENIA zostanie wyświetlona w całości dwukrotnie. Te osiem dni będzie wspaniałą okazją do spotkania i duchowej społeczności z przyjaciółmi. Miejska Aula będzie pozostawała cały czas do dyspozycji Konwencji. Wierzymy, że wiele osób będzie uczestniczyć w tej Konwencji. Adres dotyczący zakwaterowania: A.L. Smith, 1166 Eighth St., Milwaukee.

Oczekuje się, że brat Russell wygłosi publiczne wykłady, jak również przemówi na każdej z tych konwencji. Daty jego publicznych wykładów zostały ustalone.

Na każdej konwencji zapewnione będą odpowiednie szaty itp. dla chcących okazać swoje poświęcenie przez chrzest w wodzie.

================

— 15 czerwca 1916 —