R5931-223 Konwencja w St. Louis

Zmień język 

::R5931 : strona 223::

Konwencja w St. Louis

CHOCIAŻ frekwencja na Konwencji w St. Louis – 22-25 czerwca – nie była duża, ale było to entuzjastyczne zgromadzenie, które dało silny dowód błogosławieństwa Mistrza. Apostolskie napomnienie „Bądźcie napełnieni Duchem” zostało dobrze realizowane przez tych, którzy byli obecni. Wieczorne przedstawienia FOTODRAMY STWORZENIA były bardzo radosnymi częściami Konwencji. Obrazy i wykłady – Biblijna historia od Stworzenia do Restytucji – urzekają wszędzie Badaczy Pisma Świętego. Podobnie jak w przypadku piękna Słowa Bożego, nigdy nie przestają być aktualne.

Frekwencja konwencji wahała się od trzystu pięćdziesięciu do sześciuset pięćdziesięciu uczestników, oprócz publicznego spotkania ostatniego wieczora. Miało ono miejsce w teatrze Odeon i przemawiał na nim Redaktor niniejszego czasopisma. Budynek był zapełniony do granic swojej pojemności przez dwa tysiące trzysta osób, a w tym samym czasie na Sali Konwencyjnej miało miejsce dodatkowe zebranie około sześciuset Studentów Biblii. Przy końcu obu spotkań, około 22:30, Brat Russell przybył do budynku Konwencji, gdzie został przywitany Salutem Chautauqua – machaniem chusteczek, podczas gdy gorliwie śpiewano stary dobrze znany hymn:

„Niech będzie błogosławiony węzeł, który łączy
nasze serca w Chrześcijańskiej miłości”.

Po wygłoszeniu kilku słów powitania i odniesieniu się do Konwencji, jej podsumowania i nadziei na błogosławieństwa dla obecnych oraz dla ich najbliższych w rodzinnych miastach, które reprezentowali, Brat Russell przeprowadził Ucztę Miłości, w której uczestniczyli prawie wszyscy z wieloma przejawami szczerej chrześcijańskiej miłości i gorliwości. W ten radosny i szczęśliwy sposób dobiegła końca Pierwsza Generalna Konwencja w tym sezonie.

====================

— 15 lipca 1916 r. —