R5758-258 Informacje redakcyjne

Zmień język

::R5758 : strona 258::

PUBLIKOWANE PRZEZ
WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY
CHARLES T. RUSSELL, PRESIDENT
„BROOKLYN TABERNACLE”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N. Y., U. S. A.

Biura zagraniczne: Oddział brytyjski: LONDON TABERNACLE, Lancaster Gate, Londyn. Oddział zachodnioniemiecki: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział australijski: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

KOSZT ROCZNEJ PRENUMERATY – $1,00 (4s). PŁATNE Z GÓRY.
PROSIMY PRZESYŁAĆ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, CZEKIEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM.
Z ZAGRANICY WYŁĄCZNIE ZAGRANICZNYMI PRZEKAZAMI PIENIĘŻNYMI.

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Badacze Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku, jakiejś choroby, lub z powodu innych przeciwności losu, nie są w stanie zapłacić za to Czasopismo, będą otrzymywać je bezpłatnie, jeśli co roku w maju wyślą pocztówkę z informacją o swojej sytuacji i prośbą o kontynuację. Jesteśmy nie tylko chętni, ale i zatroskani, aby wszyscy tacy byli nieustannie na naszej liście i mogli korzystać z Wykładów itp.

—————

TAKŻE WYDANIA FRANCUSKIE, NIEMIECKIE, SZWEDZKIE I DUŃSKIE.
EKSEMPLARZE PRÓBNE DARMOWE.

—————

WYSYŁKI POCZTOWE DRUGĄ KLASĄ Z URZĘDU POCZTOWEGO W BROOKLYNIE, N.Y.
WYSYŁKI POCZTOWE DRUGĄ KLASĄ Z URZĘDU POCZTOWEGO W OTTAWIE, KANADA.
(drugą klasą w Stanach Zjednoczonych wysyłane są gazety i czasopisma – przyp. tłum.).

—————

KONWENCJA I.B.S.A., HERSHEY, PA., 5-12 WRZEŚNIA

Hershey jest opisywane jako urocze, ciche miejsce, całkowicie odpowiednie na Konwencję I.B.S.A. (Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego – przyp. tłum.). Jest to nowe małe miasteczko, którego głównym przedsiębiorstwem jest fabryka Hershey Chocolates itp. I.B.S.A. zostało tu zaproszone na ośmiodniową Konwencję, mając obietnicę korzystania z wszelkich możliwych udogodnień dla wygody zgromadzenia. Wyżywienie i zakwaterowanie można otrzymać, począwszy od jednego dolara dziennie.

Nie spodziewamy się delegatów z odległych miejsc, ale wierzymy, że Hershey będzie bardzo dogodnym miejscem dla całkiem sporej liczby osób zamieszkujących Pensylwanię, New Jersey, Delaware, Maryland i Virginię. Prawdopodobnie przybędzie tysiąc uczestników. Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, powinni liczyć na wydatki w wysokości $1,50 dziennie, oprócz kosztów dojazdu koleją, chociaż, jak wspomniano, opcja $1,00 byłaby możliwa.

Stawki kolejowe – Wszystkie linie kolejowe Trunk Line Assn. (region środkowego Atlantyku) przyznały specjalną stawkę w wysokości 2¢ za milę w każdym kierunku; bilety w sprzedaży od 3 do 5 września, z ostatecznym terminem powrotu 15 września. W przypadku, gdy dziesięć lub więcej osób podróżuje razem, można uzyskać jeszcze większą oszczędność poprzez zakup wspólnego biletu w ramach programu zbiorowego. Porozmawiajcie ze swoim lokalnym agentem, powołując się na Konwencję Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma Świętego.

Prosimy, aby osoby, które pragną wziąć udział, niezwłocznie powiadomiły o tym Komitet Konwencyjny, 13 Hicks Street, Brooklyn, N.Y.

—————

KAZANIA PASTORA RUSSELLA PO HISZPAŃSKU

Kazania po hiszpańsku będą publikowane co tydzień w La Prensa z Los Angeles, Kalifornia. Ustalono specjalną cenę klubową w wysokości $2 rocznie, dostępną za pośrednictwem H.A. Varro, 755 S. Flower St., Los Angeles, Kalifornia.

—————

ODKRYCIE LEKU NA ROPOTOK

Lekarze i dentyści są podekscytowani odkryciem leku na ropotok. Choroba ta atakuje zęby, stopniowo powodując pojawienie się lekkiego stanu zapalnego i ropy. Odkąd dowiedzieliśmy się, czym jest ropotok i jak go leczyć, lekarze twierdzą, że jest on odpowiedzialny za wiele innych chorób – niestrawność, problemy jelitowe itp.

Lek ten to Ipecac. Doświadczeni dentyści i lekarze wstrzykują Ipecac do korzeni zęba dotkniętego chorobą – czasami podskórnie do żył. Dla tych, którzy nie mogą skorzystać z usług kompetentnego dentysty, zalecamy nalewkę z Ipecac, którą należy stosować na dziąsła dwa razy dziennie, pozwalając jej przeniknąć do korzeni zęba. Zalecamy również, aby Ipecac był przyjmowany wewnętrznie, w dawce jedna kropla nalewki z niewielką ilością wody.

—————

::R5758 : strona 258::

OGÓLNA PRACA NIE PRZERWANA

Zamieszczona w Strażnicy wiadomość o tym, że znaczna liczba przyjaciół opuściła Bethel, została źle zrozumiana. Ci, którzy odeszli, są wystarczająco kompetentni, aby zarabiać na własne utrzymanie i nie tylko. Opuścili Bethel w tak samo dobrej sytuacji finansowej, jak do niego przybyli, ponieważ podczas pobytu tutaj nie ponosili żadnych kosztów.

Ogólna praca nie została przerwana, ale przebiega zgodnie z planem. Ograniczenie wydatków dotknęło w sposób szczególny jedynie Dział Dramy i Dział Czasopism. Praca pielgrzymów przebiega jak zwykle, podobnie jak praca kolporterów i dystrybucja traktatów. W ostatnim przypadku wprowadzamy jedną zmianę – opłacamy tylko koszty przesyłki lub frachtu za regularny materiał wolontaryjny i niewielkie próbki przesyłek pocztowych. Ze smutkiem dowiedzieliśmy się, że niektórzy z zamawiających bezpłatną literaturę, nie dbali o zarządzanie nią, ale pozwolili, by literatura leżała bezużytecznie, nieużywana. Jeśli teraz zapłacą opłaty ekspresowe, sprawi to, że będą się bardziej starać, aby nie zamawiać więcej, niż wykorzystają. W przypadku materiałów dla ochotników dostarczanych do zborów rozumiemy, że sekretarz zboru bierze za nie odpowiedzialność. Bezpłatna literatura na zapowiedziane wizyty pielgrzyma zostanie sklasyfikowana wraz z materiałami dla stałych wolontariuszy, które będą wysyłane ekspresowo i opłacone z góry.

====================

— 1września 1915 r. —