R5994-348 Kilka interesujących tematów

Zmień język 

::R5994 : strona 348::

Kilka interesujących TEMATÓW

Obsesja na punkcie wojny

Czy to was nie przeraża, że wojna w Europie stwarza najbardziej niebezpieczny stan choroby psychicznej? Wojna zbyt szybko staje się trwałym i normalnym stanem a mężczyźni i kobiety zbyt łatwo przyzwyczajają się do tego stanu.

Ludzie z walczących ze sobą potęg, nie tylko sami żołnierze, ale i ci pozostający w domach, akceptują śmierć na linii ognia jako nieuchronną i tak samo dobrą, jak każdy inny sposób umierania. Modlitwy o pokój zostały zastąpione przez ponurą determinację po obu stronach, aby walczyć do końca; aby kontynuować wojnę jako STAŁY interes narodu. W tym czasie ziemia jest dobrze uprawiana, biznes ma się dobrze, a nawet społecznicy zaczynają działać.

Europa odzwierciedla naszą postawę, chociaż podkreślamy, że naszą zasadą jest pokój, to jednak wojna w naszym sercu nie wydaje się już tak straszna, jak to było trzy, dwa lub rok temu. Czy nie zostaliśmy po cichu podstępnie zaszczepieni wirusem wojny?

„Możemy zostać zmuszeni do wojny, pomimo tego, jak bardzo będziemy walczyć przeciwko niej, ale jako przyzwoici Chrześcijanie nie przyjmujmy jej inaczej niż jako straszliwą katastrofę. Ten kraj tak bardzo stara się utrzymać pokój, że jest zadowolony z siebie, ale tak myśląc o wojnie, wkrótce stanie się przewlekle chory tak jak cały świat. Tak jest już w Europie”. – Cleveland Press.

—————

„SKÓRA TYLKO ZOSTAŁA OKOŁO ZĘBÓW MOICH”

Ijoba 19:20

Poniżej znajduje się fragment streszczenia opisujący dziąsła i skórę wokół zębów w „Tomes’ Dental Anatomy” z 1904 roku, czwartej edycji wydanej w Londynie. Pokazuje ona, że Ijob i uczeni za jego czasów, wcale nie byli małpoludami. Do niedawna słowa Ijoba były uważane za żart przez dentystów i wielu innych. Biblia jest cudowną księgą.

„Błona Nasmytha”

„Wokół nazwy »Błona Nasmytha« (Błona Nasmytha, szkliwo, oszkliwo – krótko po wyrżnięciu zębów szkliwo okryte jest przez oszkliwo; to cieniuteńka warstwa o grubości zaledwie 1 mikrometra, która ściera się bardzo szybko, krótko po tym, jak ząb całkowicie wysunie się ponad powierzchnię dziąsła – przyp. tłum.) lub przewlekłej kieszonki dziąsłowej, narosło i narasta wiele różnych zdań. Na szkliwie korony zęba ludzkiego lub zęba innego ssaka, którego korona nie jest pokryta grubą warstwą cementu, występuje niezwykle cienka błona, której istnienie można wykazać jedynie za pomocą kwasów, które powodują jej oddzielenie od powierzchni szkliwa. W ten sposób wyodrębniona tworzy ciągłą przezroczystą powłokę, na której, poprzez zabarwienie azotanem srebra, można wyodrębnić siatkowaną strukturę, tak jakby powstała z tkanki nabłonkowej. Jest ona niezwykle cienka, Kolliker (Rudolph Albert von Kölliker, ur. 6 lipca 1817 r., zm. 2 listopada 1905 r. – szwajcarski anatom i fizjolog, był krytycznie nastawiony do Darwinizmu – przyp. tłum.) przypisuje mu grubość zaledwie jednej dwudziestotysięcznej cala (1 cal amerykański to 25,4 mm – przyp. tłum.). Niemniej jednak jest ona bardzo niezniszczalna, opierając się nawet działaniu kwasu azotowemu i chlorowodorowemu a jedynie lekko pęcznieje, kiedy jest gotowana w wodorotlenku potasu (zwyczajowa nazwa dla żrącego potażu; silnie żrąca substancja – przyp. tłum.)”.

====================

— 15 listopada 1916 r. —

Jeżeli zauważyłeś błąd w pisowni, powiadom nas poprzez zaznaczenie tego fragmentu tekstu i przyciśnięcie Ctrl+Enter.