R6011-372 Nasz smutek pogrzebany w służbie

Zmień język 

::R6011 : strona 372::

nasz smutek POGRZEBANY w służbie

 B. SHULL – COLUMBUS

Jako przedstawiciel Zboru w Columbus w stanie Ohio, przywożę wam żarliwą Chrześcijańską miłość oraz wyrazy wzajemnej radości, jak i smutku. Radujemy się myśląc o ponad czasowym szczęściu, które teraz nasz Umiłowany Pastor w pełni osiągnął, dzięki wierności aż do śmierci. Postanawiamy dzięki łasce Bożej, pogrzebać nasz smutek w służbie dla tych, którzy jeszcze odczuwają głód i pragną Jego prawdziwego Poselstwa.

Czuję, że wyrażam uczucia Zboru w Columbus, zapewniając was o naszej determinacji, aby przy Boskiej pomocy kontynuować dzieło, które pozostawił nam nasz Umiłowany Pastor. Pragniemy współpracować w pełnym zakresie z Kwaterą Główną w dalszym uderzaniu Jordanu.

Jakże się cieszę, że mogę powiedzieć drogim przyjaciołom w domu o cudownej manifestacji Ducha Chrystusowego, którego byłem tutaj świadkiem – jak dobrze wszyscy nauczyliście się lekcji w tej najcudowniejszej Szkole na świecie, z prawdziwym, królewskim kapłanem jako nauczycielem!

Co za wzór naszego Pana Jezusa Chrystusa mieliśmy w naszym Umiłowanym Pastorze! Ale Bóg wezwał go do Domu i teraz pozostaje każdemu z nas, aby zademonstrował Panu, jak dobrze nauczyliśmy się naszej lekcji.

Przy pewnej okazji nasz Umiłowany Pastor mówił mi o porządku i organizacji w Bethel. On powiedział: „Biznesmeni chętnie zatrudniali pracowników, którzy wiele lat temu przeszli szkolenie w moich sklepach, a teraz zastanawiam się, czy inni będą nas prosić o pomoc z powodu tych wspaniałych przywilejów, jakimi cieszymy się w tej Szkole doświadczeń?”

Niech Bóg pomoże nam serdecznie zareagować na wezwanie i być wiernymi aż do śmierci!

====================

— 1 grudnia 1916 r. —